Bezhotovostní odbavení

Bezhotovostní odbavení

BEZHOTOVOSTNÍ ODBAVENÍ CESTUJÍCÍCH

Od roku 2004 je uveden do provozu systém umožňující bezhotovostní odbavení cestujících v autobusech ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. prostřednictvím bezkontaktních čipových karet.

 
K dispozici jsou dva druhy čipových karet.
 

PŘENOSNÉ KARTY

Prvním druhem jsou přenosné karty (modré) sloužící jako elektronická peněženka k bezhotovostním platbám jízdného s možností nastavení až čtyř předvolených úseků na linkách příměstské dopravy. Cestujícímu, který je odbavený za plné jízdné, bude při platbě kartou poskytnuta sleva 3 % proti platbě v hotovosti. Tuto čipovou kartu může použít i více cestujících současně. Při použití čipové karty jako elektronické peněženky může cestující platit za celou rodinu nebo skupinu cestujících a nezáleží na typu jízdného. Na jednoho majitele je možno vystavit i více čipových karet.
 

NEPŘENOSNÉ KARTY

Dále jsou pro Vás připraveny nepřenosné karty, které slouží zároveň jako časové jízdenky a průkazy k  jízdám na MHD v Uherském Hradišti, přičemž obsahují také všechny výhody poskytované kartami přenosnými – elektronickou peněženku a předvolby úseků v příměstské dopravě, vyjma možnosti použití karty jinou osobou.
 
Karty jsou vydávány na jméno včetně fotografie, která je na ní vytištěna. Karty je také možno využít jako doklad k prokázání nároku na zlevněné jízdné.
 
Karet je více typů podle slev, které poskytují:
  • cestující od 6 do 18 let (žákovská žlutá) - časová jízdenka měsíční nebo čtvrtletní pro žáky do 18 let. Platnost je omezena dosažením věku 18 let.
  • cestující od 18 do 26 let (studentská oranžová) - časová jízdenka měsíční nebo čtvrtletní pro studenty od 18 do 26 let, platí pouze po dobu jednoho školního roku, poté ji lze využívat jen jako elektronickou peněženku, pokud není na začátku dalšího školního roku její platnost pro používání časových jízdenek na základě potvrzení o studiu obnovena. Platnost je omezena dosažením věku 26 let.
  • občanská (zelená) - časová jízdenka měsíční, čtvrtletní a roční.
  • důchodci do 70 let (růžová) - časová jízdenka měsíční nebo čtvrtletní na základě potvrzení o důchodu.
  • seniorská (šedá) - bezplatná přeprava na linkách MHD Uherské Hradiště pro občany nad 70 let věku.